Hokusai. Wędrując...
13.08-05.12.2021

Gmach Główny
al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków

Wystawa drzeworytów japońskich ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie

„Na czele kroczy zgrzybiały, a cudownie młody, pełen ognia i zapału Hoksaj…”[1] – takimi słowami przedstawiał Katsushikę Hokusaia (1760–1849) wybitny polski kolekcjoner Feliks Jasieński (1861–1929), znawca i gorący propagator sztuki japońskiej.

Zapraszając na wielką monograficzną wystawę drzeworytów Hokusaia ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie, oprowadzamy po niej również słowami Jasieńskiego, z którego kolekcji pochodzi większość eksponowanych dzieł, ofiarowanych przez niego Muzeum w 1920 roku.

 

Bilety ulgowe przysługują za okazaniem stosownych dokumentów. Wykaz osób, które są uprawnione do skorzystania z biletów ulgowych znajduje się w Regulaminie sprzedaży internetowej oraz w zakładce Pomoc.

 

Bilet zakupiony przez Internet ma charakter otwarty i jest ważny do końca trwania wystawy.

więcej na www.mnk.pl

Wybierz bilety

Bilet
Cena
Ilość
Wartość
Bilet wstępu normalny - Hokusai
25.00
0.00
Bilet upoważnia do wstępu na wystawę "Hokusai. Wędrując... " oraz na wystawy stałe w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka, Domu Jana Matejki, Domu Józefa Mehoffera, Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego, Pawilonie Józefa Czapskiego i Muzeum Karola Szymanowskiego w Zakopanem.
Bilet wstępu ulgowy - Hokusai
15.00
0.00
Bilet upoważnia do wstępu na wystawę "Hokusai. Wędrując..." oraz na wystawy stałe w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka, Domu Jana Matejki, Domu Józefa Mehoffera, Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego, Pawilonie Józefa Czapskiego i Muzeum Karola Szymanowskiego w Zakopanem.
Bilet wstępu rodzinny - Hokusai
50.00
0.00
Bilet rodzinny (maksymalnie 4 osoby, w tym minimum 1 dziecko do 18 roku życia) Bilet upoważnia do wstępu na wystawę "Hokusai. Wędrując..." oraz na wystawy stałe w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka, Domu Jana Matejki, Domu Józefa Mehoffera, Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego, Pawilonie Józefa Czapskiego i Muzeum Karola Szymanowskiego w Zakopanem.